Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir?

Marka Tescilinin Avantajları

Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir? Aşağıda Detaylı Olarak Sıralıyoruz…

Marka Koruması

  • Marka Tescilinin Avantajları Nelerdir? Sorunuza cevap olarak ilk olarak Marka koruması sağlamaktadır, ürün ve hizmetlerinde marka kullanan marka sahiplerini koruyan bir sistemdir. Marka tescil işlemi yaptığınız markanız, 6769 nolu Sinai mülkiyet kanunu kapsamında her türlü taklit, izinsiz kullanım ve iltibas tehlikesine karşı yasal olarak koruma altına alınmış olur.

.COM.TR Domain Kaydı

  • Bir diğer Marka Tescilinin Avantajı Marka tescil başvurunuzun hemen ardından, ön başvuru belgesi ile .com.tr alan adı kaydı yapabilirsiniz. Böylece markanızın alan adı ile internet üzerinde de faaliyet gösterebilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi

  • Marka tescil işlemi sonucunda, markanıza özel marka tescil belgesi düzenlenir. Markanızın ismi ve şeklinin yer aldığı marka tescil belgesi ile 10 yıl boyunca koruma altında olursunuz.

Marka Tescilinin Avantajları

Yasal Hak Sahipliği

  • Marka Tescilinin Avantajı Tescilli bir markanın başkası tarafından izinsiz kullanıması halinde, markanın gerçek hak sahibinin itiraz etme veya dava açarak yasal işlem uygulatma hakkı bulunmaktadır.

Marka Tescil Ücreti Ödemesi ile 10 Yıllık Koruma

  • Başvuru esnasında yapacağınız marka tescil ücreti ödemesi ile markanız, seçtiğiniz ve tescil edilmeye uygun mark tescil sınıfları üzerinde 10 yıl boyunca koruma altına alınır. Bu süreçte farklı bir ödeme yapmanız gerekmez.

marka tescilinin avantajları nelerdir

Marka Tescil Başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumu üzerinden yapılmakta olup, Marka Tescili ile ilgili tüm sorularınızı buraya tıklayarak danışmanlarımıza ücretsiz olarak sorabilir bilgi edinebilirsiniz.