Skip to main content
Marka Tescil

Marka Tescil Belgesi

By Temmuz 6, 2022Ağustos 25th, 2023No Comments

Marka Tescil Belgesi Nedir?

Marka Tescil Belgesi, markaların diğer firmaların faaliyet ve mallarından veya hizmetlerinden ayırt edilmesini sağlayan ve marka sahibine sağlanan korumanın konusunun açık ve kesin olarak anlaşılmasını sağlayabilecek şekilde sicilde gösteren kişi adları, sözcükler, şekiller, renkler, harfler, sayılar, seslerin Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından korumasını sağlayan yasal belgedir.

Marka Tescil Belgesi, ile Markanızın taklit edilmesi ve art niyetle kullanımın önüne geçilmesinde ilk adımdır. Marka Tescil başvurusunda bulunarak markanızın yasal olarak korumasını başlatabilirsiniz. Marka Tescil Belgesi ile markanızın size ait olduğunu ispatlar ve ve haklarınızın ihlal edilmesi karşısında yasal haklar kazanmış olursunuz.

 

marka tescil belgesi

 

Marka Tescil Belgesi Nereden Alınır?

Marka Tescil Belgesi, Türk Patent ve Marka Kurumu aracılığı ile başvurusu yapılarak alınmaktadır. Türk Patent üzerinden yapılacak markaların başvuru yapılmadan önce markanızın tescil ön araştırmasını yani marka sorgulamasını yaptırmanızı öneriyoruz. Marka araştırılması yapılmayan markaların daha önceden tescili alınıp alınmadığı bilinmediği için markanızın başvurusu risk teşkil edebilir.

Marka Tescil Belgesi başvuru, Marka Tescil Sorgulama işlemleriniz için danışmanlarımızdan ücretsiz ön bilgi alabilir ve markanızı ücretsiz sorgulatabilirsiniz. İşlemlerinize başlamak için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz 🙂