Skip to main content
Marka Tescil

Marka Tescil Logo Boyutu Nedir

By Ocak 16, 2022Ağustos 27th, 2023No Comments

Marka Tescil Logo Boyutu Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Marka Tescil Logo Boyutu Nedir? Marka Tescil Logo Boyutunda Tescil Edilecek Markanın; 591×591 Piksel Boyutunda, Kare RGB formatında, 300 DPI çözünürlükte, JPG çıktı uzantılı ve en fazla 1 MB dosya büyüklüğünde olmalıdır. Bu boyutlar dışında kalan format ve ölçüler maalesef Türk Patent tarafından kabul edilmemektedir. Marka Tescili için logo boyutunuzu bu ölçülerde düzenlemeniz durumunda sorunsuz bir şekilde Marka Tescil Başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Marka tescil logo boyutunuz ile ilgili düzenlemeler için bu linki tıklayarak ücretsiz hizmet alabilirsiniz.

marka tescil logo boyutu nedir

Marka Tescili Nedir?

Marka; Tescil edilecek ve marka olarak korunacak kelime, harf öbeği, şekillerden oluşabilen görsellerdir. Marka Tescil Başvuru işlemleri tamamlandıktan sonra Başvurulan Marka üzerinde değişiklik yapılması maalesef mümkün değildir.

Marka Tescili için istenilen görsel özelliklerini taşımayan marka örnekleri otomatik olarak gerekli formata dönüştürülmesi gerekmektedir. Örneğin; (550×550 piksel, maksimum 900×900 piksel ebatlarında olan marka örnekleri 591×591 piksel ebatına dönüştürülmelidir.)

Markalar hem şekil+kelimeden oluşur, Marka başvurularında marka logosu ve markanın kelime olarak yazılışı aynı anda tescil almaktadır.

Marka Tescil Logo Boyutunu ayarlayabileceğiniz program önerimiz Photoshop olacaktır, çok basit bir işlem ile markanızın tescil logo boyutunu düzenleyebilir ve çıktısını istenilen ölçülerde alabilirsiniz.

Marka Tescil Logo Boyutunuzu ayarlamak ve konu hakkında detaylı bilgi için uzmanlarımızdan ücretsiz destek ve bilgi alabilirsiniz 🙂 Detaylı Bilgi için Bize Ulaşın